De Post-anesthesie zorgafdeling (PAZA), soms ook recovery genoemd, is een speciale afdeling in het operatiecomplex. Hier verblijven patiënten tijdens de eerste periode na een ingreep.
Nauwlettende gemonitord
Er is een permanentie de klok rond van een multidisciplinair team, dat bestaat uit gespecialiseerde verpleegkundigen, anesthesisten en kinesitherapeuten. Samen nemen ze de zorg op voor patiënten die net zijn geopereerd.
Alle patiënten worden nauwlettend gemonitord tot de directe effecten van de anesthetica verdwenen zijn. Anesthetische en chirurgische complicaties worden in een vroeg stadium opgespoord en behandeld. Daarnaast worden de pijnstilling en het algemeen medisch beleid op punt gesteld.
Terug naar de verpleegafdeling
De meeste patiënten kunnen na een periode van 1 tot 2 uur probleemloos terug naar een gewone verpleegafdeling, waar ze hun revalidatie kunnen voortzetten. Andere patiënten blijven soms tot 24 uur na hun ingreep op de PAZA. Dat is bijvoorbeeld het geval na een zware ingreep of voor patiënten die al veel vooraf bestaande aandoeningen hadden. Een langer verblijf op de PAZA kan vaak voorkomen dat de patiënt op intensieve zorgen moet worden opgenomen.
Informeren naar een naaste
Elke opgenomen patiënt krijgt een persoonlijke privacycode. Alleen met die code kan een familielid of vriend telefonisch informeren naar de toestand van hun naaste. We vragen om het aantal contactpersonen te beperken tot één per patiënt.
De twee PAZA's van het UZ Gent zijn elke dag telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 17 uur en van 19 tot 6.30 uur.
- PAZA UZ2 (ingang 12): tel. 09 332 63 01
- PAZA UZ1 (ingang 50): tel. 09 332 66 87
- paza@uzgent.be